تنظیمات استفاده از سرویس های GPRS و MMS همراه اول

تنظیمات استفاده از سرویس های GPRS (اینترنت همراه) و MMS (تبادل پیام های چند رسانه ای) همراه اول برای نخستین بار  منتشر شد.
مشترکین همراه اول برای استفاده از این خدمات لازم است تنظیمات زیر را بروی روی گوشی تلفن همراه خود اعمال نمایند:

تنظیمات GPRS:

Connection Name: MCCI WAP GPRS
Data Bearer: GPRS
Access Point Name: mcinet
User Name: None
Password: No
Authentication: Normal
Gateway IP Address: 192.168.194.73
Homepage: http://192.168.194.73:9201
Connection Security: Off
Session mode : Permanent

تنظیمات MMS:

Connection Name: MCCI MMS
Data Bearer: GPRS
Access Point Name: mcinet
User Name: None
Password: No
Authentication: Normal
Gateway IP Address: 192.168.194.73
Homepage: http://192.168.193.134:38090/was
Connection Security: Off
Session mode : Permanent

 در حال حاضر استفاده از سرویس GPRS همراه اولتنها در برخی مناطق تهران ممکن میباشد که آن هم با اختلالات فراوانی مواجه است. همچنین امکان تبادل MMS بر روی شبکه همراه اول در حال حاضر فراهم نشده است.
همچنین مشترکین این شبکه میتوانند با مراجعه به نشانی http://mci.ir/?83 و با وارد کردن شماره تلفن همراه خود و پس از آن انتخاب مارک و مدل گوشی تلفن همراه خویش تنظیمات فوق را از طریق OTA بر روی گوشی خود دریافت و به طور خودکار نصب نمایند.
بنابراین گزارش خدمات GPRS و MMS برای نخستین بار و از حدود ۲ سال پیش توسط ایرانسل در کشور عرضه شد که پس از مدتی به درخواست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و به منظور تدوین آئین نامه مربوطه، عرضه سرویس MMS برای حداکثر سه ماه متوقف شد اما تا این لحظه و پس از گذشت حدود ۱۵ ماه هنوز مجددا راه اندازی نشده است.
وعده عرضه قریب الوقوع سرویس GPRS همراه اول در طی بیش از ۱۵ ماه گذشته مکررا توسط مدیران مختلف همراه اول در رسانه ها اعلام شده ولی تا این لحظه هنوز این سرویس رسما به مشترکین همراه اول عرضه نشده است.
بنا به این گزارش سقف تعرفه GPRS همراه اول توسط کمسیون تنظیم مقررات به ازای تبادل هر کیلوبایت اطلاعات ۱۴.۸ ریال و به ازای تبادل هر پیام چند رسانه ای (MMS) در داخل این شبکه ۱۰۰۰ ریال تصویب شده است. این در حالی است که تعرفه تبادل هر کیلوبایت اطلاعات بوسیله سرویس GPRS ایرانسل در حال حاضر براساس زمان استفاده، طرح تعرفه انتخابی و نوع سیم کارت مشترک عددی بین ۱ تا ۵ ریال میباشد.
منبع : سایت ایستنا

5 Comments

  1. ااز تاریخ 10/10/87من در دریافت اطلاعات از سیستم GPRS مشکل پیدا کردم که هنوز نیز برطف نشده در هنگام استفاده پیغام خطای مبنی بر غلط بودن GATEWAy میدهد که با توجه به سیستم تنظیم اتوماتیک که توسط پیامک ارسال می شود نمی تواند GATEWAY و DNS ADDRESS اشتباه تنظیم شده باشد لطفاً مرا در این خصوص مرا راهنمایی کند. گوشی من Sumsung D900i است. باتشکر محمد

    پاسخ دادن
  2. علیرضای عزیز
    خوشحال شدم که دیدم دوباره فعال هستید. درباره این قفل کردن مطالب متوجه منظورتان نشدم . اگر امکان پذیر بود توضیح بدهید. در ضمن من را ببخشید که اینجا بدون ارتباط با مطلبت کامنت گذاشتم. مایل بودید پاک کنید. موفق باشید

    پاسخ دادن

نظر شما چیست؟